350 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo fırsatı!

shopping_basket Sepetim

Sukulentlerin Kapalı Alanda Yetiştirilmesi ve Bakımı

Sukulentler, su depolayan ve onları kuraklığa dayanıklı yapan kalın yapraklı gövdelere sahip bitkilerdir. Ekildikleri her yerde, özellikle iç mekanlarda görsel ilgi uyandıran çok çeşitli ilginç şekil ve dokulara sahiptir. Sıcak, kuru iklimlerde gelişirler ve dikkatsizliğe toleranslıdırlar, bu da onları az bakım gerektiren ev bitkilerini özleyen insanlar için pastoral seçimler yapar.

İç mekanlarda sukulentlere uygun şekilde bakım yapmak, sizi yıllarca güzel ve benzersiz iç mekan bitkileri ile ödüllendirebilir. İç mekan da sukulentlerin bakımıyla ilgili ipuçlarımıza göz atın ve bu dolgun ve göz alıcı güzelliklerin bakımıyla ilgili varsayımları ortadan kaldırın.
İç Mekan da Etli Meyve Yetiştirmek İçin Toprak Koşulları


Sukulentleri optimum toprak bileşiminde dikmek, bitkinin sağlığını artıracaktır ve iç mekanlarda uygun şekilde bakmanın ilk adımı olacaktır. En iyi sonuçlar için besin açısından zengin, gevşek, kayalık bir toprağı tercih eder. Sukulentler ve kaktüsler için özel olarak formüle edilmiş bir saksı karışımı kullanın ve drenaj için dibinde delikler bulunan bir saksıya dikin.

PH ölçeğinde 6.0 civarında gezinen hafif asitli toprakta iyi büyürler. Alkali toprak, sulu bitkilerin ölümüne neden olma potansiyeline sahiptir.
Işık ve Sıcaklık Gereksinimleri


Kapalı mekanlarda sukulent bakımı yaparken günde en az 6 saat güneş ışığı almalarını sağlamak çok önemlidir. Çok az güneş ışığı, sukulentlerin güneş ışığına garip bir şekilde ulaşmasına neden olarak cılız, beyazlamış ve dengesiz bitkiler olmasına neden olur.

Çoğu iç mekan sukulentleri, en az 60-65 Fahrenheit derecelik ideal iç mekan gece sıcaklıklarıyla gelişir.
İç Mekan da Sukulent Sulanması ve Bakımı Nasıl Yapılır?İnsanların yaptığı en büyük hatalardan biri sukulentleri aşırı sulamaktır. 'Etli' kelimesi, bitki özü veya nem anlamına gelen Latince kök sukustan türetilmiştir, bu nedenle su bu bitkiler için çok önemlidir. Bu yararlı çerezler, sulu bitkilerinizi sulamak için rehberlik sağlar.

Daha derin, ancak daha az sıklıkta sulamasını gerçekleştirin.

Saksı karışımını iyice doyurun, suyun tamamen boşalmasına izin verin.

Ardından, bir sonraki sulamadan önce toprak karışımın biraz kurumasını bekleyin.

Düzenli olarak sulamak hem kökleri hem de yaprakları dolgun tutar.

Bitkilerinizi kuru tarafta tutun.

Bitki çentikli görünmeye başlarsa veya yapraklar solmaya başlarsa, toprağı parmak ucunuzla test edin ve kavrulmuşsa daha sık su verin.

Çok fazla nem kök çürümesine ve sonunda tüm bitkinin ölümüne neden olabilir.

WhatsApp İletişim