350 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo fırsatı!

shopping_basket Sepetim

Bitkinizi Tamamlayan Bir Saksı Nasıl Seçilir?Yeni bitkiniz için bir saksı seçmek basit görünebilir, ancak popüler inanışın aksine, dikkate alınması gereken tek şey stil değildir. Elbette, seçtiğiniz saksının evinizin veya dairenizin estetiğini ve dekoratif bitkilerinizi tamamlamasını istersiniz, ancak seçiminizi yaparken drenaj, boyut ve malzemeyi de hesaba katmak önemlidir. Günün sonunda, bir iç mekan bitki saksısı seçmek, nihayetinde yeni ev bitkinizin sağlığı ve uzun ömürlülüğü ile ilgilidir. Bitkinizi tamamlayan bir saksıyı nasıl seçeceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizinle paylaşıyoruz!


Saksı Nasıl Seçilir: DrenajDrenaj, yeni bitkiniz için bir saksı seçerken göz önünde bulundurulması gereken tartışmasız en önemli faktördür. Saksının dibinde uygun delikler olmadan su serbestçe akamaz ve köklerin havaya yeterli erişimi olmaz. Bu, aşırı sulamaya ve kök çürümesi, yaprakların sararması ve mantar veya küf gibi hayatı tehdit eden ek komplikasyonlara yol açabilir. Sık sık biriken suyu boşalttığınızdan emin olun!


Saksı Nasıl Seçilir: BoyutEv bitkiniz için doğru saksıyı seçerken, büyümesi için yer olması için her zaman mevcut bitki kök topundan çevre olarak en az altı inç daha büyük olmalıdır. Bu temel kural, bitkinin her sulamada yeterince beslenmesini sağlar. Ne kadar küçük olursa aşırı sulama riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve ne kadar büyük olursa su altında kalma riski o kadar yüksek. Kökler drenaj deliklerinden veya toprağın üst kısmından büyümeye başladığında saksı değişim zamanının geldiğini bizlere söyler.


Saksı Nasıl Seçilir: Malzeme